Zpět na instalaci

ONE STEP FORWARD - PROJEKT

ONE STEP FORWARD je projekt, který sdružuje moje spolužáky z jednoho ročníku oboru malby VŠVU.  Nápad vznikl u Kristýny Šimekové a kurátorsky ho zaštítila Jana Řeháková. Cílem je po dobu trvání výstavy přijít s jiným přístupem v tvorbě než běžně tvoříme, proto ten název.Úmyslné vykročení o krok dopředu. Celkem se uskutečnily tři výstavy.

ONE STEP FORWARD, GALERIE MÉDIUM, 2010, BRATISLAVA, SLOVENSKO
Začalo to výstavou v galerii Médium, na kterou se můžete podívat na reportáž od ARTYČOKU a úpřimně, je to srandovní se podívat, jak vyzráváme..Bylo to v roce 2010!  A kdo? Matej Fabian, Milica Fischerová, Dita Kaplanová, Patrícia Koyšová, Hana Mikulenková, Kristína Šimeková, Ivana Oroszová, Lucia Tallová.  Podívejte se na fotku instalace v galerii Médium v Bratislavě, kterou jsem pojmenovala KEEPER. Něco, co drží co musí vydžet. Téma záchranného kruhu jsem později zpracovala ještě dvakrát, např. na této malbě v roce 2015.

           

ONE STEP FORWARD VOL.2, GALERIE UMĚNÍ MĚSTA BRNA, DŮM PÁNŮ Z KUNŠTÁTŮ, 2013, BRNO, ČESKÁ REPUBLIKA.

Výstava v Brně byla první naše společná už absolventská výstava. O mých obrazech napsala Jana Řeháková:
Hana Mikulenková zachází s malbou jako barevnou materií, kterou vyjadřuje samotný koncept svého díla. Vkládáním tagů do pláten zanechávala nápovědu k porozumění svému výtvarnému projevu. V poslední době od nich upouští a do nové řady, kterou prezentuje It’s Such a Nice Place, the Land of Tears, zapojuje celé věty. Psaný text nese významový charakter obrazu, odkazuje přímo na něj a napomáhá k pochopení jeho obsahu. Užití šablon, gestických stříkanců a zásahů sprejem charakterizuje její velmi čitelný rukopis, jehož nosný prvek představuje cit pro barvu," napsala Jana Řeháková. Na Artalku najdete fotoreportáž a tiskovou zprávu.

            

                        

ONE STEP FORWARD VOL. 3, INDUSTRIAL GALLERY, 2014, OSTRAVA, ČESKÁ REPUBLIKA

Výstava se uskutečnila společně s rezidenčním pobytem, na kterém jsme měli možnost realizovat mural art a využít materiálů z Vítkovické slévárny k tvorbě objektů. Zadání této výstavy byl jeden formát, takže jsme měli dané vymezení mantinelů. Můj obraz se jmneuje ROSE FOR KATHARINA  k němu jsem  také  udělala objekt  růže.  K výstavě vyšla recenze od Pavlíny Schneider.

 Pohled do INDUSTRIAL Gallery: zleva D.Kaplanová, L. Tallová a H.Mikulenková Pohled do INDUSTRIAL Gallery: zleva M. Fischerová, D.Kaplanová a H.MikulenkováObjevujte další instalace.